Pomagamy korzystnie kupić i wynajmować nieruchomości na Florydzie

Szukaj:
Nieruchomości, Domy, Mieszkania na Florydzie

Dlaczego Floryda?

PONIEWAŻ TO IDEALNE MIEJSCE DO ŻYCIA

Z jednej strony - wspaniały klimat, bardzo dużo słońca. Miasteczko Clearwater, niedaleko Tampa, ma statystycznie 361 dni słonecznych w roku. Posiada rekord w księdze Guinness'a - 768 dni słonecznych z rzędu! Ponadto tropikalna roślinność, bajeczne plaże i malownicze wyspy. Wszechobecne palmy różnych odmian, widoki wykorzystywane na pocztówkach, krystalicznie czysta i ciepła woda. Absolutna czystość i porządek. Nie ma tu huraganów, jak na południu Florydy, ani tropikalnych upałów. Suche liście palm są codziennie usuwane przez specjalne ekipy, samochody są zawsze czyste, a powietrze świerze i przejrzyste (całkowity brak smogu). Przy pomostach cumują luksusowe jachty oraz łódki wędkarzy. Łatwo spotkać znanego aktora lub gwiadę muzyki, którzy tu czuja się swobodnie i popijają kawę w Starbucks  z dala od zgiełku Nowego Jorku, czy snobistycznego Los Angeles. Masa idealnie przygotowanych pól golfowych.

Z drugiej strony - wysoko rozwinięta cywilizacja amerykańska. Dostęp do infrastruktury, lotnisk, autostrad, banków, sklepów, teatrów, restauracji. Rejsy na Karaiby, Bahamy, do Meksyku. Idealnie równe drogi, najwyższe bezpieczeństwo i słynny amerykański standard obsługi. Społeczeństwo katolickie, bliskie kulturowo polskiemu, urzędowy język angielski. Życie płynie tu jakby wolniej, nikt się nie spieszy. Jeśli musisz iść do banku, możesz iść w klapkach - "no problem". Mieszkańcy są przemili, zawsze powiędzą "Dzień dobry, jak się masz?".

Mieszkają tu specyficzni ludzie. Niektórzy mają tu swoje domy wakacyjne - przyjeżdżają aby w pełni korzystać z uroków życia. Inni mieszkają tu na stałe - wybrali Florydę bo kochają słońce, plaże i spokojny styl życia w miejscu gdzie zawsze świeci słońce. Na codzień mają to, po co inni jeżdzą na wakacje. Nie dziwi więc, że ciągle się uśmiechają. Amerykańskie "keep smiling" sprawdza się tu jak nigdzie indziej.

To wszystko łączy w sobie Sunshine State - Floryda, na którą przenosi się co roku 400 000 Amerykanów i mnóstwo obcokrajowców. Kto tu przyjedzie - zawsze będzie marzył aby tu wrócić. Zapraszamy i Ciebie!

KRYZYS EKONOMICZNY W USA

Kryzys ekonomiczny roku spowodował olbrzymi spadek cen nieruchomości w całych Stanach Zjednoczonych, również na Florydzie. W okresie 2007-2011 ceny spadły o 50%. Do dnia dzisiejszego ceny są atrakcyjne, mimo że systematcyznie rosną. Ta sytuacja sprzyja inwestorom, którzy obecnie mogą korzystnie nabyć bardzo atrakcyjne nieruchomości nad Zatoką Meksykańską. Ceny mieszkań w kurortach nadmorskich rozpoczynają się juz od 50 000 USD, a domów od 100 000 USD. Opłacalny jest zakup nieruchomości na użytek własny (tzw. dom wakacyjny) jak również na wynajem.

INFRASTRUKTURA, BEZPIECZEŃSTWO, ANONIMOWOŚĆ

Floryda uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc do życia. Tu swoje domy mają gwiazdy kina, sportowcy, przedsiębiorcy, muzycy. Floryda posiada wszelkie zalety przypisywane USA, dodatkowo łącząc je z walorami turystycznymi:

 • Infrastruktura – świetne autostrady, drogi, lotniska nawet w małych miastach, idealna komunikacja lotnicza z innymi krajami
 • Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Wysoki standard życia – Piękne domy, czyste ulice, tropikalna roślinność
 • Urzędowy język angielski
 • Stabilna sytuacja polityczna i prawna
 • Ułatwienia dla obcokrajowców – nie ma problemu z założeniem konta w banku, kupnem nieruchomości itp.
 • Wiele cech charakterystycznych dla USA – centra handlowe, sklepy, restauracje, SPA, kluby, kawiarnie, kina, teatry

IDEALNY KLIMAT I WALORY TURYSTYCZNE

 • Ciepło i słonecznie przez cały rok (zimą w dzień 15-20 st.C, latem ok. 30 st.C)
 • Ciepła i czysta woda Zatoki Meksykańskiej
 • Bliskość innych atrakcyjnych miejsc – niedaleko Florydy leżą Bahamy, Meksyk, Dominikana, Porto Rico, Kuba...
 • Wiele atrakcji turystycznych – piękne plaże, nurkowanie, golf, surfing, sporty wodne, wycieczki, rejsy po Karaibach
 • Rejon zachodniej Florydy - Tampa Bay nie jest zagrożony przez huragany

INWESTYCJA W NIERUCHOMOŚCI NA WYNAJEM

Mimo że ceny zakupu nieruchomości spadły, to jednak popyt na wypoczynek na Florydzie nie zmalał. Plaże nadal są czyste, klimat wspaniały, miasta  czyste i bezpieczne. Ceny wynajmu nieruchomości pozostają na niezmienionym, wysokim poziomie. Turyści z całego świata odwiedzają "Sunshine State"  bardzo chętnie, więc idealnym rozwiązaniem jest zakup nieruchomości na wynajem.

Ponadto każdego roku 400 000 osób przenosi się na Florydę. Rośnie więc popyt na domy i mieskzania wynajmowane lokalnym mieszkańcom. Mają trudność z pozyskaniu kredytu, chętnie wynajmują więc wynajmować domy i mieszkania. Poza tym to część amerykańskiej tradycji związanej z przeprowadzkami przy zmianie miejsca pracy.

CIEKAWOSTKI

 • Woda w Zatoce Meksykańskiej w okresie od marca do listopada ma ponad 25 st. C. W pozostałym okresie ok. 20 st. C
 • Latem temperatura powietrza wynosi ok. 30-35 st. C, zimą ok. 20-25 st. C
 • Długość trawy na osiedlach i terenach publicznych jest regulowana przez lokalne przepisy
 • Na Florydzie motocykliści mogą jeździć bez kasków, co przyciąga tam fanów dwóch kółek
 • Na dzikich plażach Florydy można bez limitu zbiegać muszle, które są masowo wyrzucane na brzeg
 • Delfiny bardzo chętnie podpływają do molo, aby popisywać się przed turystami
 • Właściciele samochodów chętnie zostawiają kluczyki w stacyjce - dla bezpieczeństwa. Statystycznie jest większe ryzyko zgubienia kluczyków, niż kradzieży samochodu.

 Zamieszczone informacje i ogłoszenia dot. nieruchomości nie są ofertą handlową i mogą być nieaktualne z uwagi na zmieniające się ceny i warunki rynkowe. Oferty nie są aktualizowane na bieżąco.

Projektant wnętrz *