Pomagamy korzystnie kupić i wynajmować nieruchomości na Florydzie

Szukaj:
Nieruchomości, Domy, Mieszkania na Florydzie

Częste pytania

Czy jako Polak mogę kupić nieruchomość na Florydzie w USA?
Tak. Nie ma żadnych ograniczeń prawnych. Nie trzeba mieć amerykańskiego obywatelstwa, Zielonej karty, ani prawa stałego pobytu. Wystarczy wiza turystyczna, aby dostać się do USA. Nie ma żadnych przeszkód ani specjalnych wymagań dla obywateli polskich przy kupnie nieruchomości w USA.

Czy kupno nieruchomości gwarantuje uzyskanie wizy?

Nie. Fakt posiadania nieruchomości nie wpływa bezpośrednio na status pobytu w USA, nie gwarantuje posiadania wizy, ani nie zwalnia od obowiązku posiadania wizy. Wizę powinno się uzyskać przed wylotem do USA. Odpowiednia jest wiza turystyczna B1/B2.

Czy po zakupie nieruchomości mogę mieszkać w niej cały rok (osiedlić się w USA)?

Nie. Sprawy związane z osiedlaniem się w USA nie mają obecnie bezpośredniego związku z posiadaniem lub nie posiadaniem tam nieruchomości. Fakt zakupu domu nie zmienia statusu obcokrajowca przebywającego w USA.

Aby uzyskać stały pobyt w USA można skorzystać z kilku programów:

  • DV Lottery - coroczna loteria w której losuje się prawo do "zielonej karty"
  • sponsorowanie przez czlonka rodziny lub pracodawcę
  • czasowe prawo pobytu i pracy dają także wizy dla inwestorów i przedsiębiorców
  • zieloną kartę uzyskać można dokonując inwestycji w przedsiębiorstwo w USA o wartości minimum 500 000 USD

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie www Ambasady USA w Polsce

Ile nieruchomości macie w ofercie?

Wszystkie. Amerykański system MLS daje wszystkiem agentom jednakowy dostep do wszystkich sprzedawanych nieruchomości. Każdy agent ma w ofercie te same nieruchomości, czyli wszystkie jakie są wystawione na sprzedaż.

Jaki rejon obsługujecie?

Możemy pomóc w zakupie niewruchomości w dowolnym miejscu Florydy. Nasz przedstawiciel w USA mieszka w rejonie Tampa Bay, więc tam możemy zaoferować jeszcze usługi dodatkowe, oraz polskojęzyczne wsparcie 7 dni w tygodniu. Jednak w każdym rejonie można wynająć specjalistyczną firmę która będzie opiekować się nieruchomością pod nieobecność właściciela.

Jak przebiega procedura kupna nieruchomości na Florydzie?

Podobnie jak w Polsce. Wprowispólnie z agentem ogląda się kilka nieruchomości. Następnie składa ofertę kupna wybranej z nich. Do oferty zawsze należy dołączyć zaświadczenie z banku o posiadaniu środków na zakup. Jeśli oferta zostanie zaakceptowana, umowę podpisuje się u notariusza, nawet następnego dnia.

W przypadku nieruchomości sprzedawanych przez banki - czas oczekiwania na rozpatrzenie ofert może wynieść do 3 miesięcy.

Platność reguluje się przelewem bankowym.

Czy moge kupić nieruchomość nie lecąc do USA?

Tak, prawodawstwo amerykańskie przewiduje taką możliwość. Dokumenty do podpisu zostaną przesłane pocztą, płatność dokonuje się przelewem bankowym.

Ile wynoszą opłaty notarialne?

Opłaty transakcyjne (notarialne) przy kupnie nie przekroczą 2 000 USD (dotyczy płatności przelewem / gotówką, nie na kredyt). Wysokość opłat jest niezależna od wartości nieruchomości.

Ile wynosi nasza prowizja / wynagrodzenie?

Kupujący nie ponosi żadnej opłaty z tytułu pośrednictwa. Prowizję pośrednika opłaca tylko sprzedający. Nasza praca jest całkowicie bezpłatna dla Państwa.

Co z tłumaczeniem dokumentów?

Towarzyszyć Państwu będzie dwujęzyczny agent nieruchomości, który przetłumaczy wszystkie dokumenty na język polski.

Ile wynosi podatek od nieruchomości?

W rejonie który obsługujemy wynosi ok. 1,5% wartości nieruchomości rocznie.

Czy wasze biuro daje gwarancję wynajmu?

Z reguły wynajmem wakacyjnym zajmuje się administracje budynków (system condominiums). Zajmują się reklamą, pobieraniem płatności, sprzątaniem itp. Pobierają prowizję od 20 do 45% wysokości kwoty najmu. Obłożenie wynosi 70-100% w skali roku.

My zajmujemy się wynajmem długoterminowym. Umowy są wtedy podpisywane na min. 12 miesięcy.

Czy muszę ubezpieczać nieruchomość, np. od huraganów?

W rejonie który obsługujemy nie ma obowiązku ubezpieczenia od huraganów. Ryzyko ich wystpienia jest niewielkie, a jeśli już się zdarzają to są dużo słabsze niż na południu Florydy, np. w rejonie Miami.

Czy lecąc do USA mogę liczyć na pomoc w formalnościach wizowych?

Tak. Pomożemy w uzyskaniu wizy turystycznej.

Co dodatkowo obejmuje Państwa oferta?

Pełną obsługę i pomoc. Odbiór z lotniska, transfer do hotelu, tłumaczenia, inspekcję budynku, wszelką pomoc prawną i merytoryczną, stały kontakt w mieszkającym na miejscu polskojęzycznym agentem nieruchomości. Ponad to fachowe doradztwo w zakresie kupna nieruchomości która jest optymalną inwestycją w danym przypadku.

 Zamieszczone informacje i ogłoszenia dot. nieruchomości nie są ofertą handlową i mogą być nieaktualne z uwagi na zmieniające się ceny i warunki rynkowe. Oferty nie są aktualizowane na bieżąco.

Projektant wnętrz *